Regulamin

Regulamin księgarni ducinaltum.pl

 1. Podmiotem prowadzącym na podstawie umowy spółki cywilnej księgarnię internetową DUCINALTUM.PL jest firma Wydawnictwo "Duc In Altum" Jacek Gaworek działającana podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, miejsce wykonywania działalności: ul. Lotnicza 34, 05-091 Ząbki, NIP 125-103-20-67; REGON 015704465; wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Ząbki, zwana dalej: Wykonawcą.
 2. Dla korzystania z księgarni internetowej ducinaltum.pl konieczne jest spełnienie następujących wymagań technicznych(sprzętowych):
 • System operacyjny: Windows lub Linux (z konsolą graficzną) lub Mac OS lub Android
 • Procesor: 1 GHz
 • RAM: 2 GB pamięci RAM
 • Dysk twardy: 1 GB wolnego miejsca
 • Karta graficzna: 128 MB pamięci obsługująca rozdzielczość 1024x768
 • Sterowanie: klawiatura, mysz
 • Łącze internetowe o przepustowości minimalnej: download 256 kbit/s, upload 64 kbit/s
 • Przeglądarka internetowa z obsługą Java Script: IE (min. wersja 8) lub Google Chrome (min. wersja 13) lub Mozilla Firefox (min. wersja 10)

3. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest podanie przez Zamawiającego adresu dostawy,  adresu e-mail oraz telefonu kontaktowego. Zbierane przez ducinaltum.pl dane osobowe służą wyłącznie do realizacji zamówień. Ostatnim etapem realizacji zamówienia może być - tylko w przypadku osób wyraźnie deklarujących taki zamiar w chwili składania zamówienia - wysłanie do Zamawiającego pytania z prośbą o ocenę działania sklepu.

4. Ceny podane są cenami detalicznymi brutto (z VAT).

5. Istnieją następujące możliwości dokonania płatności:

 • przed otrzymaniem książek
  W czasie składania zamówienia należy wybrać w rubryce płatność pole "Przelew”. Po złożeniu zamówienia, płatności należy dokonać dopiero po otrzymaniu maila ze statusem „oczekiwanie na płatność”. Przelew na konto sklepu powinien zostać zrealizowany w terminie do 5 dni roboczych od daty otrzymania tej informacji.

        Przelew należy dokonać na konto:

        Wydawnictwo "Duc In Altum",

        36 2490 0005 0000 4500 5156 9392 (Alior bank)

 • za zaliczeniem pocztowym (tylko na terenie Polski)
  Za przesyłkę płaci się przy odbiorze u listonosza (urzędzie pocztowym) lub kuriera.
 • płatnością mobilną online:

        Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.

 1. Fakt złożenia przez Zamawiającego oferty zostanie niezwłocznie potwierdzony przez Wykonawcę. Z chwilą otrzymania potwierdzenia złożona Wykonawcy oferta wiąże Zamawiającego. Zamawiający może jednak odstąpić od umowy na zasadach opisanych w punkcie 9. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towarów pozbawionych jakichkolwiek wad.
 2. Nazwy producentów i ich znaki firmowe należą do ich właścicieli i prezentowane są na stronach księgarni wyłącznie w celach informacyjnych.
 3. Zamówienie przesyłane poczta elektroniczną zostanie potwierdzone także za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 4. Odstąpienie od umowy
  Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego w księgarni internetowej DUCINALTUM.PL i odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Koszty zwrotu towaru ponosi w tym przypadku Zamawiający. DUCINALTUM.PL gwarantuje zwrot całej kwoty zapłaconej przez Zamawiającego do kasy sklepu. Pieniądze zostaną zwrócone niezwłocznie przelewem bankowym na konto wskazane przez Zamawiającego w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy albo - w przypadku braku wskazania w treści oświadczenia numeru rachunku - na rachunek bankowy, z którego została dokonana zapłata ceny. Zwrot powinien nastąpić wraz z wypełnionym formularzem ZWROT/REKLAMACJA. Wzór formularza w wersji papierowej otrzymuje Zamawiający wraz z zamówionym towarem.
 5. CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA
  Czas realizacji zamówienia to suma oznaczonego przy każdym produkcie czasu wysyłki: wyślemy w czasie:.... 24 h, 48 h, 1-3 dni, 3-5 dni, 7 dni, 14 dni, 21 dni, 30 dni; (czas na skompletowanie, zapakowanie i dostarczenie do firmy pocztowej lub kurierskiej liczony w dniach roboczych) i czasu potrzebnego firmie pocztowej lub kurierskiej na dostarczenie przesyłki.
  Wysyłka zamówień realizowana jest:
  Poczta Polska: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.30 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
  Firma kurierska: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.30 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
 6. REKLAMACJA
  Jeżeli po otrzymaniu towaru Zamawiający znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową pod adres: Wydawnictwo "Duc In Altum, ul. Lotnicza 34, 05-091 Ząbki. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca przelewem na wskazane konto, natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Zwrot powinien nastąpić wraz z wypełnionym formularzem ZWROT/REKLAMACJA. Wzór formularza w wersji papierowej otrzymuje Zamawiający wraz z zamówionym towarem. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w następnym dniu roboczym po dacie otrzymanego zwrotu reklamacyjnego. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu) lub zamawiający zażąda odstąpienia od umowy, sklep zwróci nabywcy równowartość poniesionych przez nabywcę kosztów.
 7. W przypadku, gdy Zamawiający nie odbierze przesyłki od doręczyciela (z przyczyn od doręczyciela niezależnych), przesyłka zostanie zwrócona do sklepu, a Zamawiający będzie domagał się jej ponownego wysłania, koniecznie jest ponowne opłacenie kosztów wysyłki. Przesyłka zostanie wysłana ponownie za pośrednictwem Poczty Polskiej, po zarejestrowaniu na koncie sklepu sumy dotychczasowej kwoty za zamówienie i kosztów ponownej wysyłki.
 8. Kolejne zamówienie od Zamawiającego, który nie podjął wcześniejszej przesyłki (nie informując pracowników sklepu o rezygnacji z zamówienia) może być zrealizowane tylko pod warunkiem płatności przelewem lub za pomocą karty kredytowej.
 9. Zwrot pieniędzy przelanych przez Klienta na konto sklepu może być dokonany tylko przelewem bankowym na podane przez Zamawiającego konto, w przypadku gdy płatność została dokonana za pobraniem lub karta kredytową, sklep zwraca pieniądze w sposób dogodny dla klienta, po uprzednich uzgodnieniach.
 10. Niniejszy Regulamin jest dostępny pod adresem http://www.ducinaltum.pl/pl/i/Regulamin/2

 

         Regulamin obowiązuje od 09.06.2016 r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl